Unikátní kotel na dřevní štěpku, který vyrábí teplo i elektřinu

Nejefektivnější způsob využití biomasy ve vašem podniku.

Kotel wave
je jediný kotel, který vydělává

Díky výrobě elektřiny WAVE reálně vydělává peníze. Ostatní kotle peníze pouze „žerou“.

Nejlevnější provoz

Kotel WAVE je schopen využít i velmi nekvalitní palivo s vlhkostí až 40 %. Z něj vyrobíme naopak nejdražší energii – elektřinu a teplo s vysokou celkovou účinností. Topení dřevní štěpkou je o to víc ekonomické a to i díky palivovým úsporám.

Nezávislost

Ve spojení s bateriovým úložištěm je kotel WAVE schopen pracovat zcela bez připojení k elektrické síti. Můžete tak získat zcela automatizované řešení vytápění a pokrytí základní potřeby elektřiny i tam, kde se nelze připojit k veřejné distribuční síti elektřiny. Budete tak mít pod palcem svou vlastní elektrárnu.

Jednoduchost instalace

WAVE se skládá ze dvou kontejnerů – jeden samotná technologie, druhý palivové hospodářství. Kontejnery vám dovezeme již plně osazené a funkční. Stačí jen postavit na zem a připojit k vodě a elektřině. Technologie WAVE je modulární a lze ji efektivně využít od 100 kW tepelného výkonu až do                 1 000 kW. Produkovaný elektrický výkon se pohybuje od 8 kW do 60 kW.

CO2 negativní

Protože jako jediní elektřinu nespotřebováváme, ale vyrábíme, náš kotel nejen žádný oxid uhličitý neprodukuje, ale dokonce spotřebovává. Vyrobenou elektřinu byste totiž museli bez WAVE koupit ze sítě a tam se stále vyrábí nejvíce z uhelných elektráren.

Podpora

Kotel WAVE je napojen na vzdálenou podporu 24/7. O většině problémů tak víme dříve, než se reálně projeví na provozu kotle. Buď je vyřešíme online, nebo zajistíme výjezd servisního technika v nejkratší možné době.

Revoluční řešení

Kotel WAVE je schopen využít i velmi nekvalitní palivo s vlhkostí až 40 %. Z něj vyrobíme naopak nejdražší energii – elektřinu a teplo s vysokou celkovou účinností.

Výroba elektřiny

Výrobou elektřiny zajišťuje lamelový expandér, který jsme sami vyvinuli a stále ho inovujeme k maximální účinnosti a životnosti. Jeho konstrukce je velmi jednoduchá, prakticky bezúdržbová

Automatické čištění

Spalinové výměníky mají systém automatického čištění, který několikrát za hodinu provede mechanický otěr teplosměnné plochy a zajistí tak vysokou účinnost po celý rok.

Odolné zařízení

Wave disponuje masivní spalovací komorou a velmi odolným dopravníkem paliva. Díky tomu nehrozí poškození ani při dodávce nekvalitního, nebo dokonce znečištěného paliva. Masivní vyzdívka navíc umožňuje spalování i velmi vlhké bionmasy.

Zajistíme pro vás

Dodávka na klíč

Zajistíme pro vás:

  • Studii, zda je pro vás WAVE vhodný a jaký typ
  • Stavební povolení
  • Financování
  • Realizaci
  • Pravidelný i pozáruční servis
  • Trvalý vzdálený dohled nad zařízením
  • Smluvní dodávku paliva

Financování

Samozřejmě můžete celou technologii zaplatit z vlastních prostředků, v případě potřeby vám nabízíme několik modelů financování:

1. Standardní dodávka s úvěrem

Pomůžeme vám ve spolupráci s partnerským bankami zajistit výhodnější úvěr na požadovanou částku. Splácíte tím, co ušetříte (vyděláte) provozem WAVE oproti stávajícímu kotli. Až úvěr splatíte, veškerá úspora vám zůstává.

2. Dodávka formou EPC

EPC = Energy Performance Contracting. Zaplatíte pouze 50 % technologie, zbytek zaplatíme my. O dosaženou úsporu oproti současnosti se dělíme. Ve chvíli, kdy se z úspory zaplatí zbývajících 50 %, vám celá úspora zůstává. I v této variantě můžete využít nabídky výhodného úvěrování. Pokud šetříte méně, než jsme vám vypočetli, méně i platíte.

360° prohlídka

Příklady instalace